Načítavajú sa údaje ...
Zobraziť po produktov

MacBook Pro 14

MacBook Pro 14 - nový a výkonný

MacBook Pro 14 je inovatívny notebook Apple, ktorý sa dodáva v niekoľkých zaujímavých verziách. Patria medzi ne MacBook Pro 14 M1 Max a MacBook Pro 14 M1 Pro. Poháňa ho čip Apple M1 Pro alebo Apple M1 Max a aplikácie na ňom bežia na výkonnom a stabilnom operačnom systéme macOS. 14,2-palcový displej Liquid Retina XDR má natívne rozlíšenie 3024 × 1964 pixelov pri 254 pixeloch na palec. Môže sa obnovovať s frekvenciou až 120 Hz. Umožňuje to technológia ProMotion známa z iných modelov tejto značky.

Apple MacBook Pro 14 váži len 1,61 kg. Napriek tomu je to výkonný a dobre vybavený mobilný Mac. Malý a elegantný dizajn obsahuje výstup HDMI, port na nabíjanie batérie MagSafe 3, čítačku odtlačkov prstov Touch ID a slot na kartu SDXC. Nechýba samozrejme ani konektor MiniJack pre slúchadlá, ktorý rozpozná a prispôsobí sa slúchadlám s vysokou impedanciou pre lepšiu kvalitu zvuku Na obrazovke je praktický výrez a bonusom je podsvietená klávesnica. Môžete si vybrať z niekoľkých typov SSD - 512 GB, 1 TB, 2 TB, 4 TB alebo 8 TB. Na výber máte aj kapacity pamäte RAM, od 16 GB až po 64 GB. A všetko môžete nakonfigurovať.

MacBook Pro 14 dokáže až 3,7-krát rýchlejšie kompilovať projekt a 13,4-krát rýchlejšie vykresľovať 4K. Nové modely navyše spotrebúvajú menej energie a len so 140W nabíjačkou MagSafe nabijete batériu na 50 % za 30 minút. A výkonná 70Wh batéria poskytuje až 11 hodín bezdrôtového prehliadania webu.

Nový MacBook Pro 14 podporuje video vo vysokom rozlíšení a súbory ProRes. Okrem toho dokáže displej MacBooku M1 Pro 14 zobraziť až jednu miliardu farieb a podporuje technológiu TrueTone. Akým typom displeja je MacBook Pro 14 vybavený? Displej Retina, vlajková loď spoločnosti Apple, je jedným z najlepších displejov na trhu.

MacBook Pro 14 všetko, čo sa na ňom skrýva

Nový MacBook Pro 14 nielen skvele vyzerá, je vyrobený z krásnych a odolných materiálov. MacBook Pro 14 sa dodáva v úžasnej škále farieb vrátane hviezdne sivej alebo striebornej, ktorá sa dokonale hodí k novému MacBooku Pro 14. Tie sa k zariadeniu dokonale hodia a zapadajú do nového dizajnu značky Apple - rovnako ako nový MacBook Pro 16.

Ako veľký je najnovší MacBook Pro 14? Má rozmery 31,26 x 22,12 x 1,55 palca. Ďalším bonusom je systém šiestich reproduktorov, ktorý poskytuje priestorový zvuk. Ako sa vám podarilo vtesnať toľko špičkových komponentov do takého malého balenia? To všetko vďaka inžinierom spoločnosti Apple a ich neustálej snahe vyrábať lepšie, výkonnejšie a jednoduchšie produkty. Nové technológie ako MacBook Pro 14 2021 stále prekvapujú.

Nový 14-palcový MacBook Pro je dokonalý pracovný nástroj najmä pre grafikov, programátorov a tých, ktorí vytvárajú vysokokvalitný video obsah. Napriek malým rozmerom má tento notebook dostatok výpočtového výkonu, takže dokáže pracovať s niekoľkými aplikáciami naraz a zvládne aj tie najnáročnejšie situácie. Chceš upgradovať svoj MacBook Pro? K dispozícii je príslušenstvo, ktoré ti pomôže využiť MacBook Pro ešte lepšie. S príslušenstvom, ako je bezdrôtová myš a slúchadlá, môžete MacBook M1 Max 14 využívať naplno.

Apple MacBook Pro 14 a často kladené otázky

MacBookPro 14 alebo 13?

Odpoveď nie je jednoznačná - závisí od toho, čo chcete. Ak hľadáte prémiovejšie zariadenie, MacBook Pro 14 je lepšia voľba, pretože ponúka lepšie parametre. Je vybavený najnovším procesorom Apple M1 Pro alebo Apple M1 Max. Vďaka tomu je výkonnejší a rýchlejší ako MacBook Pro 13. Na novom MacBooku 14 získate aj všetky potrebné porty. Okrem toho má samozrejme väčšiu obrazovku, takže obraz je jasnejší a čitateľnejší. Oplatí sa vybrať si väčší model, ktorý vám poskytne potrebný komfort a konfiguráciu komponentov, najmä ak ho plánujete používať na štúdium alebo prácu.